Ohutusnõuded

Ohutus ei ole kõrgehinnaline, vaid hindamatu!

Kõik batuudi rentijad ja kasutajad peavad põhjalikult tutvuma ohutusnõuetega ning ühtlasi tuleb lastele enne batuudile minemist selgeks teha, mis on lubatud ja keelatud!

Batuutide valikul oleme eelkõige lähtunud ohutusest. Kõik meie batuudid on testitud, need on nõuetekohased ja CE märgistusega. Kõik batuudid läbivad regulaarse ülevaatuse ja puhastuse pärast igat kasutuspäeva.

PAIGALDUS

  • Kõige parem asukoht batuutide paigaldamiseks on täiesti tasane pehme rohupinnas, kus puuduvad juured, kivid, väljaulatuvad oksad, pesunöörid, elektrijuhtmed, mööbel ja praht. Üldiselt saab mõne kivi ja toika liigutamisega muuta ala sobivaks.

Batuut tuleb paigaldada niimoodi, et selle vahetus läheduses ei oleks esemeid ega rajatisi, mille otsa on võimalik kukkuda. Mõistlik on batuudile jätta igast küljest 2 meetrit vaba ruumi. Batuudi liumägi ei tohiks olla vastu päikest. Kui laps laseb liumäest alla ei

tohiks päike teda pimestada. Batuudi kasutamine tule lähedal on KEELATUD!

Vajadusel paigaldame ka teistele pinnastele, aga ainult siis, kui batuudi saab turvaliselt kinnitada maasse, lähedal asuvate puude või rajatiste külge! Lahtistel pindadel nagu liiv kasutame spetsiaalseid spiraalseid vaiasid, mis tulevad maa seest lahti ainult siis, kui neid välja keerata. Batuuti ei tohi lohistada betoonil või muudel karedatel pindadel.

Inimelu on alati olulisem kui rikutud pinnas.

  • Kui sobiv asukoht on leitud, siis rullitakse batuut murule laiali ja kõik küljed tõmmatakse sirgu.

  • Batuudi küljel on täitelohv (sissepuhumise toru), mis tuleb täies ulatuses lahti võtta. Täitelohv peab olema sirgelt ja ilma keerdudeta. Ühendage see kompressori (õhupumba) külge ja veenduge, et see on turvaliselt kinnitatud ja heas korras.

  • Veenduge, et kompressori lülitusnupp on OFF asendis. On oluline tagada, et juhtmed on ohutud ning nendele komistamine välistatud. Kompressor peab olema kindlalt paigutatud ja fikseeritud maapinnale enne batuudi kasutamist. Tagada, et kompressori asetuskoht oleks prügivaba ja komistamine sellele välistatud. Kompressorit ei tohi millegagi katta ega sinna peale midagi asetada.

  • Kompressor ühendatakse vooluvõrku, lülitatakse sisse (ON) ning batuut hakkab õhuga täituma. Enne täielikult õhuga täitumist ja batuudi kinnitamist ei tohi keegi batuudi peale minna. Et batuut oleks koguaeg õhku täis, jätta lüliti ON asendisse.

NB! Hoida kompressor ja voolujuhe eemale veest ja niiskusest. Kui kompressor puutub kokku veega, eemalda voolujuhe kompressorilt. Ära kasuta enne kui kompressor on täielikult kuiv. Kui batuut on õhuga täitunud, tuleb see kinnitada! Batuudi kinnitamiseks maapinnale, vajuta vaiad läbi kõikide aasade. Vältimaks batuudi ümberkukkumist hüppamise ajal, vajuta vaiad tugevalt sügavale mulda 45 kraadise nurgaalla. Vaja võib minna haamrit või kuvaldat paremaks kinnitamiseks.

Meiepoolsel paigaldusel kinnitame batuudid vaiadega maasse ning vajadusel turvame lisakinnitustega. Sõltuvalt batuudi suurusest, kasutame õige suurusega vaia, millega batuut kinnitatakse. Mida suurem batuut, seda suuremad peavad olema ka vaiad. Batuudi külgedel on selleks spetsiaalsed aasad ning mõnel puhul kasutatakse lisakinnitamiseks ka köit või koormarihmasid.